Amore e Desiderio
Рідко так трапляється, щоб митців визнали всі та відразу. Не злічити всіх талановитих людей, яких було погублено ворожістю та неприйняттям консервативних сучасників. Проте ця доля поминула художників-прерафаелітів – англійських митців ХІХ століття. Період критикування та прохолодного ставлення до їхньої творчости був настільки коротким, що не завдав їм глибоких травм. Навпаки, дуже швидко вони стали улюбленцями публіки та колекціонерів, що забезпечило їм хороший та стабільний прибуток і дозволило повністю віддаватися улюбленим заняттям, серед яких був не тільки живопис, але й поезія, проза, меблярство, дизайн інтер‘єрів, фотографія, видавнича справа…
Прерафаелітизм став більше, ніж напрямком у мистецтві, він став способом життя його творців, головними ознаками якого стали естетика, екстравагантність та ексцентризм.
Вони таки вміли випендрюватися, ці прерафаеліти, скрізь і в усьому!
І те, що я, йдучи на виставку, начесала собі об’ємну шевелюру, одягла романтичне плаття і вела себе неприховано емоційно, було своєрідною даниною пам’яті та шани художникам, яку вони, безсумнівно, схвалили б.
І, якщо хтось з вас ще встигне відвідати цю прекрасну виставку, не соромтеся виглядати вишукано та витончено, адже справжнє призначення гарних картин – не тільки увіковічувати прекрасне, але й пробуджувати у людей бажання бути красивими.
А зараз – милуємося картинами, які прибули до Європи з нехай не далекого, проте прекрасного острова, на якому сконцентровані скарби, створені прерафаелітами.
Один коментар
Вікторія Таланко
світлини картин неймовірно гарні, дякую! 🙂